På spontanvisit i Åre

2018-10-20
:

Igår tog jag en spontansväng till Åre för att träffa äventyraren Maria Granberg och prata framtid. Det blev ett väldigt spännande möte där vi även pratade rädslor, motivation och mental träning. Vi sågs först på en några timmar lång frukost på Copperhill hotell innan vi skiljdes åt en stund för att göra lite andra ärenden, för att därefter mötas upp igen och prata vidare till det att det var dags för mig att åka hem igen. Det var som sagt en väldigt intressant dag och ett första möte som förhoppningsvis kommer att resultera i lite fler besök i Åre framöver!

 

 

Foto bilder på mig: Maria Granberg

 

Vill du tipsa en vän? Dela gärna via: 

Vill du veta mer?

Kolla gärna in våra resor, event & kurser

Om Wilderness Stories

Wilderness Stories är en sida skapad av mig, Linda Åkerberg. Med ena foten i friluftslivet och den andra i det holistiska och med en bakgrund som professionell äventyrare, har jag sedan 2016 inspirerat, utbildat och väglett både privatpersoner och företag till att växa med naturen som utgångspunkt.

Sidan är för dig som vill fördjupa dina kunskaper om naturen. Jag anordnar också  exklusiva retreats, vandringsresor, event och kurser – för såväl privatpersoner som företag.

Utvalda inlägg

Juligt te med glöggkryddor

Söker du efter ett nyttigare alternativ på glögg utan socker, eller vill du göra en riktigt julig dryck att värma dig med ute på vandringen? Här kommer ett tips på ett juligt te på kryddor.

Läs mer »